Registracija
Atgal

KTU – tarp 2,7 proc. geriausiųjų pasaulio universitetų

prieš 3 met.

Paskelbtame tarptautiniame universitetų reitinge „QS World University Rankings” Kauno technologijos universitetas (KTU) išlaikė tvirtas pozicijas ir yra tarp 2,7 proc. geriausiųjų pasaulio aukštųjų mokyklų. Ypač aukštai KTU reputaciją vertina darbdaviai – šioje kategorijoje universitetas užima 334 vietą pasaulyje (į reitingą pateko šiek tiek daugiau nei 950 aukštosios mokyklos).

Keturiose iš reitinge vertintų kategorijų KTU užima 401+ poziciją, dviejose iš jų – yra pirmajame 400-tuke. Bendrame pasaulio universitetų reitinge KTU išlieka stabilioje 701+ pozicijoje, trečias Lietuvoje.

„Džiugu, kad KTU rezultatai auga reputacijos srityje – pakilome daugiausiai svorio reitinge turinčioje akademinės reputacijos (25 pozicijomis aukščiau nei pernai) kategorijoje, o reputacijos tarp darbdavių kategorijoje pakilome per 149 pozicijas. QS reitinge atsispindi ir tai, jog mes išlaikome stabilų studentų skaičių, kas yra didelis laimėjimas, turint omenyje neigiamas demografines tendencijas“, – teigia Lolita Jurkšienė, KTU Planavimo ir analizės skyriaus vadovė.

Be to, pasak L. Jurkšienės, KTU ypatingai stiprina savo pozicijas inžinerijos ir technologijos mokslų srityje, ir patenka tarp 500 geriausių universitetų (451-500 pozicija).

„QS World University Rankings“ reitinge universitetai vertinami pagal šiuos kriterijus: reputacija tarp akademinių partnerių (40 proc.) ir reputacija tarp darbdavių (10 proc.), studentų ir dėstytojų santykis (20 proc.), citavimų ir akademinio personalo skaičiaus santykis (20 proc.). Mažiausią įtaką reitingo rezultatams turi užsienio akademinio personalo ir užsienio studentų skaičius (po 5 proc.).

Iš kone 1 000 „QS World University Rankings“ reitinge įvertintų aukštųjų mokyklų jau šeštus metus iš eilės lyderiauja Masačusetso technologijos institutas (MIT). JAV universitetai užima keturias aukščiausias pasaulio reitingo vietas.

KTU – antras universitetas Lietuvoje pagal nacionalinius reitingus, vykdantis mokslo tyrimus ir studijas keturiose mokslo srityse. Pagal dėstytojų mokslingumą KTU yra lyderis Lietuvoje – lyginant su kitomis aukštosiomis mokyklomis, mokslo laipsnį turinčių ar pripažintų menininkų dalis tarp visų dėstytojų yra didžiausia.

KTU yra vienintelis valstybinis universitetas Lietuvoje, kuriame stojančiųjų skaičius ne krenta, o auga. Universitetas – antras šalyje pagal stojančiųjų pasirengimą studijuoti (stojantieji, turintys stojamąjį balą 4 ir aukštesnį), vienas populiariausių pasirinkimų tarp šimtukininkų.

Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) duomenimis, KTU efektyviausiai išnaudoja turimą mokslo potencialą lėšoms pritraukti – aiškiai lyderiauja Lietuvoje pagal dalyvavimą tarptautinėse mokslo programose, ir yra antras Lietuvoje pagal mokslo potencialą.

 

KTU centriniai rumai
Atgal