Registracija
Atgal

KTU SHMMF atvirų durų dienoje moksleiviai sėmėsi patirties iš sėkmės istorijų

prieš 3 met.

Rinktis studijuoti tą dalyką, kuris iš tiesų įdomus ir uždega, dirbti darbą, kuris tuo pačiu yra ir pomėgis, nemesti kelio dėl takelio ir nebijoti klysti ragino į Kauno technologijos universiteto (KTU) Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultetą moksleiviams paskaitas skaitę pranešėjai. 

Progą mokytis iš sėkmės istorijų moksleiviai turėjo jau ketvirtus metus iš eilės surengtoje Fakulteto atvirų durų dienoje „Įdarbink savo pomėgius 2017“. Užsiėmimuose dalyvavo moksleiviai iš visos Lietuvos.

Susirinkusieji susipažino su fakultetu, aktyviai dalyvavo užsiėmimuose ir paskaitose, kurias skaitė savo srities profesionalai, atkakliai savo tikslų siekiantys, aukštas ambicijas turintys pranešėjai.

Ainius Lašas, politologas, KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto dekanas patarė išlaikyti atvirumą galimybėms, įvairiems pasirinkimams ir išbandymams, įkvėpė nebijoti mokytis ir ieškoti.

„Gyvenimas yra paieška, mes ieškome nuolatos, bandome vienas duris, kitas, kažkur einame. Augink savyje žingeidumą, nes mokytis yra džiaugsmas“, – sakė jis pranešimo metu.

Taip pat jis skatino nebijoti klysti, nes iš klaidų mokomasi. „Darydami klaidas mes galime kažką prarasti, susimokėti, bet aš į klaidas žiūriu kaip į pamokas, o už pamokas reikia mokėti. Per tokias patirtis mes užaugam, tampam kitokie, pasikeičiam, taigi reikia nebijoti klysti“.

Pranešėjo, dirbusio prestižiniuose Jungtinės Karalystės, Japonijos, JAV universitetuose, teigimu, siekiant sėkmės, labai svarbu nebijoti iššūkių: „Aš visada buvau už iššūkių pasirinkimą. Iššūkiai padeda keistis, augti, stiprėti ir nuspręsti, kur eiti toliau“.

Pomėgiai gali atnešti pinigų

Turbūt dažnai susimąstoma, kad pomėgiai turėtų būti kitokie nei stabilias pajamas nešanti veikla ir iš pomėgių užsidirbti gana sunku. Antrasis dienos pranešėjas tai paneigė. Mantas Bertulis – Kauno savivaldybės Ryšių su visuomene poskyrio specialistas, kelionių portalo „Kvepia Kelionėm“ autorius, papasakojo savo sėkmės istoriją, kaip įdarbino savo pomėgį keliauti ir dabar džiaugiasi mėgstama veikla, kuri neša ne tik gerus įspūdžius, bet ir pelną.

Manto teigimu, tai, jog veikla yra mėgstama, norisi ir toliau ja užsiimti, siekti jos pasisekimo ir išpildymo labiau užtikrina tai, kad ji bus sėkminga. Svarbiausia, kad pradėjus iš tokios veiklos gauti pelną, ji vis tiek nenusibosta.

„Aš ir toliau mėgaujuosi kiekvienu skrydžiu, kiekviena kelione, požiūris į pomėgį nepasikeitė“ teigė pašnekovas.

Studijos yra vertingos tik tada, jei studijuoji tai, ką mėgsti

Kitas dienos pranešėjas buvo visiška priešingybė prieš tai buvusiam – iškart deklaravo, kad nekenčia kelionių. Tačiau jis dievina kitas beprotiškas veiklas, meta sau neįtikėtinus iššūkius, tokius kaip mėnuo be interneto, piešimo mėnuo, ankstaus kėlimosi mėnuo, 100 naujų pažinčių ir panašius, ir jais mėgaujasi. Danielius Goriunovas rašo tinklaraštį „Debesyla“, kuriame dalinasi savo patirtimi – net ir tais iššūkiais, kurių nepavyko įvykdyti. Jis pabrėžia, kad „iššūkius reikėtų daryti tik dėl savęs, nereikia bandyti kažką kažkam įrodyti“.

Šiuo įsitikinimu Danielius rėmėsi ir pranešimo metu. Kalbėdamas apie studijas, jis sakė, kad ir studijuoti reikia tik dėl savęs, ir tik tai, ką myli, nes jei mokysies tai, kas tau nepatinka, naudos nebus, studijos bus bevertės. Jis taip pat patarė pirma veiklą išbandyti ir tik tada rinktis studijas, kai jau aišku, kad ta veikla patiks ir bus galima tikslingai ties ja dirbti.

Tęstinumas – kelias į profesionalumą ir sėkmę

Paskutinis savo sėkmės istorija dalinosi Linas Adomaitis, muzikos atlikėjas ir prodiuseris, vienas iš KTU muzikos technologijų dėstytojų. Jis papasakojo apie savo karjeros kelią, ir jame matosi aiški kryptis – muzika. L. Adomaičio pranešimas taip pat turėjo aiškią kryptį – parodyti, kad norint sulaukti realių rezultatų yra labai svarbu tęsti pradėtą veiklą vienoje srityje.

„Kiekvienas turi savo sėkmės istoriją. Manoji paremta veiklos tęstinumu. Kai supranti, kad kažkokia veikla tau labai patinka, tu ją tęsi, ir pasiekęs  profesionalumą sulauki savo sėkmės“, – sakė L. Adomaitis.

Atlikėjas ir kompozitorius taip pat pabrėžė, jog labai svarbu atrasti save – juk iš tiesų neįmanoma apsistoti ties viena sritimi, eiti vieno tikslo link, jei nežinai, koks jis.

„Identifikavęs savo talentus, savo stiprybes, žmogus gali eiti profesionalumo link, tęstinumas padeda pasiekti tą profesionalumą“, – kalbėjo L. Adomaitis susirinkusiems moksleiviams.

Po pranešimų, L. Adomaičio vadovaujamo J. Gruodžio konservatorijos estrados ir džiazo skyriaus moksleiviai specialiai šiai atvirų durų dienai paruošė įspūdingą koncertą. Šia proga buvo sukurtas netgi J. Gruodžio mokinių bigbendas. 

Atvirų durų diena 2017

KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultetas būsimiems studentams duris atveria jau ketvirtą kartą. Sausakimša salė jaunų, smalsių veidų rodo, kad jie domisi, kad ieško motyvacijos, nori būti įkvėpti, turi daugybę klausimų. Organizatoriai tikisi, kad bent dalį atsakymų moksleiviai atrado „Įdarbink savo pomėgius 2017“ metu.

 

1p74 8173rp74 8176rp74 8177rp74 8186r
Atgal