Registracija
Atgal

„Fortum Klaipėda“ termofikacinė jėgainė Klaipėdoje kviečia jaunuosius energetikus

prieš 4 met.

UAB „Fortum Klaipėda“ termofikacinė jėgainė Klaipėdoje, naudojanti atliekas kaip kurą, yra pirmoji tokio tipo jėgainė Lietuvoje. Energijos gamyba iš komunalinių ir nepavojingų pramonės atliekų yra labai svarbi „Fortum“ strategijos dalis, padėsianti panaudoti atliekas kaip vietinius išteklius bei sumažinti aplinkos taršą, kurią sukelia sąvartynų išskiriamos dujos. Naujoji jėgainė atlieka reikšmingą vaidmenį atliekų tvarkymo grandinėje. UAB „Fortum Klaipėda“ jėgainė padeda spręsti atliekų tvarkymo Klaipėdos regione problemas ir mažina sąvartynuose kaupiamų atliekų kiekį.

Klaipėdos termofikacinė jėgainė kaip kurą naudoja komunalines ir nepavojingas pramonines atliekas, biokurą, gamina tiek šilumą, kuri tiekiama Klaipėdos miestui (jėgainė pagamina apie 40% viso Klaipėdos miestui reikalingo šilumos kiekio), tiek elektros energiją, kuri parduodama nacionaliniuose tinkluose. Klaipėdos termofikacinė jėgainė naudoja naujausias technologijas, užtikrinančias maksimalų kuro suvartojimo efektyvumą ir efektyvų išmetamųjų dujų valymą. Jėgainės galingumas – 50 MW šilumos ir 20 MW elektros. UAB „Fortum Klaipėda“ jėgainėje, teršalų koncentracija išeinančiuose dūmuose yra keletą ar net keliasdešimt kartų mažesnė, nei numatyta Europos Sąjungos ir Lietuvos norminiuose dokumentuose.

Jeigu nori aplankyti šią įmonę, susiek su projekto koordinatoriais ir suderink ekskursijos laiką! Aplankęs įmonę atvyksi ir universitetą (KTU ar VGTU), kad susipažintum su studijų programomis, kurias turėtum rinktis, jeigu norėtum dirbti šioje įmonėje. Planuok ateitį tikslingai!

Atgal