Registracija
Atgal

Didžiausias Lietuvoje talento stipendijas gaunantys KTU studentai: „Tai motyvuoja“

prieš 3 met.

Studentas, kuris ne tik siekia aukštų akademinių rezultatų, bet ir užsiima aktyvia popaskaitine veikla mokslo, verslo ar visuomeninėse srityse, lengviau įžengia į darbo rinką – yra paklausesnis specialistas. Taip teigia KTU Karjeros ir ugdymo centro (KUC) vadovė Lina Slavickaitė.

Kiekvienas Kauno technologijos universiteto (KTU) studentas, dalyvaudamas popaskaitinėje veikloje, savanoriaudamas, atlikdamas papildomą praktiką, prisijungdamas prie papildomo ugdymo veiklų bei programų ugdo bendrąsias ir karjeros valdymo kompetencijas, tobulėja mokslinėje, profesinėje srityje bei, tuo pačiu, turi galimybę gauti finansinę paramą.

Universiteto inicijuotos skatinamosios talento stipendijos, siekiančios 250 eurų dydžio mėnesinę išmoką, pavasario semestre buvo paskirtos beveik 500-ams gabiausių ir labiausiai motyvuotų studentų.

Skatina siekti dar didesnių tikslų

Ekonomikos ir verslo fakulteto (EVF) Marketingo valdymo studijų programos pirmakursė Monika Jurgutytė, studijuojanti Klaipėdos filiale, sako, kad visiems KTU studentams yra sukuriamos vienodos sąlygos talento stipendijai gauti. Informaciją apie stipendijų konkursą M. Jurgutytė pastebėjo savaitiniame Universiteto studentams siunčiamame naujienlaiškyje. 

„Manau, kad šią stipendiją man padėjo gauti geras pažymių vidurkis ir aktyvi popaskaitinė veikla verslo ir inovacijų srityje – teko dalyvauti tarptautinėje konferencijoje apie moterų teises ir apsaugą nuo smurto artimoje aplinkoje, tarptautiniame projekte „Entrepreneurship – Concepts & Pitch“ Dortmunde, Vokietijoje, taip pat esu laimėjusi pirmąją vietą „Marketplace“ simuliacijoje“, – pasakojo KTU pirmakursė.  

M. Jurgutytės pasitikėjimas savo jėgomis, pamačius, kad už kiekvieną veiklą skiriamas 1 balas (iš viso skiriami 4 balai, – red. past.), šiek tiek sumažėjo, nes mergina buvo įsitikinusi, kad atsiras studentų, turinčių dar daugiau papildomų veiklų. M. Jurgutytė neabejoja, kad šis paskatinimas leis ir toliau siekti puikių rezultatų tiek studijose, tiek kitose veiklose už Universiteto ribų.

Stipendija „užtvirtina“ pasirinktą kelią

KTU Finansų studijų programos ketvirto kurso studentė Lina Sakalauskaitė teigia dėl paraiškos stipendijai gauti ilgai nesudvejojusi.

„Supratau, kad konkurencija bus labai didelė, todėl nebuvau tikra, ar pavyks sulaukti teigiamo atsakymo, – prisiminė L. Sakalauskaitė. – Kai man buvo paskirta talento stipendija, aplankė nuostabus jausmas, nes gali save išlaikyti dėka į mokslinę, visuomeninę, meninę ir projektinę veiklą įdėtų pastangų. Toks įvertinimas motyvuoja ir tarsi patvirtina, kad eini tinkamu keliu.“

L. Sakalauskaitės straipsniai, susiję su jos studijų tematika, buvo publikuoti KTU ir dviejų Kauno kolegijų leidiniuose, studentė yra skaičiusi pranešimus mokslinėse konferencijose, laimėjusi „Swedbank“ organizuotą konkursą „Banko padalinys jaunimui“, atlikusi praktiką tarptautinėje įmonėje „Nasdaq“. Laisvalaikiu mergina šoko viename iš KTU veikiančių meno kolektyvų „MoDance“.

Ketvirtakursė jau metus savanoriauja KTU Studentų informacijos centre (SIC) ir konsultuoja studentus aktualiais klausimais bei aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje: KTU mentorystės programoje, kurioje ugdo savo specialybines žinias ir karjeros valdymo kompetencijas, kelerius metus priklausė fakultetinei studentų atstovybei VFSA.

L. Sakalauskaitė taip pat atstovavo Universiteto bakalaurantus Finansų studijų programos komitete, buvo pripažinta geriausia pirmakursių pradžios mentore ir yra visapusiškai aktyvi Universiteto bendruomenės narė.

Tikisi paskatinti kurso draugus

Statybos ir architektūros fakulteto (SAF) Statybos inžinerijos bakalauro antro kurso studentas Audrius Čižinauskas apie stipendijų tvarkos pasikeitimus išgirdo per informacinę paskaitą.

„Nepuoselėjau daug vilčių gauti stipendiją, nes be puikių akademinių rezultatų, pasigirti aukštais pasiekimais kitose srityje negalėjau. Visgi, užpildyti paraišką paskatino ir papildomos motyvacijos suteikė 2016 m. rudens semestre mecenato YIT „Kausta“ skirta stipendija“, – pasakojo A. Čižinauskas.

Studentas buvo įvertintas ne tik už aukštus akademinius pasiekimus, bet ir atsidavimą studijoms, užimtą antrąją vietą inžinerinėse varžybose „Statybininkų dienos‘16“, skaitytą pranešimą apie KTU Studentų miestelio ateitį mokslinėje parodoje.

Tuo tarpu Automatiką ir valdymą ketvirtame kurse studijuojantis Edgaras Vainorius pirmą kartą apie galimybę gauti talento stipendiją išgirdo iš Elektros ir elektronikos fakulteto (EEF) studijų prodekanės Almos Dervinienės. 

Vaikinas tikisi, kad gauta stipendija motyvuos ir dar labiau paskatins jo studijų draugus siekti geresnių akademinių rezultatų ir pretenduoti į talento stipendijos laimėtojus kitame semestre. E. Vainorius yra inžinerinių varžybų „EBEC Kaunas“ laimėtojas, vasarą atlikęs papildomą savanorišką praktiką „Mars Lietuva“, stažavęsis tarptautinėje kompanijoje „Waters“.

Universitetas siekia įtraukti studentus į savanoriškas, visuomenines, papildomo ugdymo veiklas ir yra pasiruošęs padėti jauniesiems talentams siekti užsibrėžtų tikslų.

  • Norintiems save realizuoti popaskaitinėje, visuomeninėje veikloje gali padėti Studentų informacijos centro visuomeninės veiklos koordinatorė Viktorija Baltrūnaitė (el. p. viktorija.baltrunaite@ktu.lt), kuri papasakos apie Universitete veikiančias studentų organizacijas bei suteiks daugiau informacijos apie stažuočių galimybes ir organizuojamas išvykas;
  • Siekiantiems aukščiausių akademinių rezultatų, atrasti ir pasiekti KTU tyrimų, karjeros, akademinius mentorius padės Mentorystės programos koordinatorė Greta Stupelytė (el. p. greta.stupelyte@ktu.lt);
  • Karjeros ir ugdymo centro karjeros planavimo specialistė Eglė Klepackienė (el. p. egle.klepackiene@ktu.lt) organizuoja karjeros konsultacijas, kuriose studentai mokosi, kaip tinkamai prisistatyti darbdaviui, norint būti pastebėtu(-a);
  • Daugiau informacijos apie Lietuvoje ir užsienyje vykstančias mokslines konferencijas, išvykas, padedančias kiekvienam realizuoti save, gali suteikti visuose fakultetuose veikiančių studijų centrų atstovai;
  • Norintiems kurti nuosavą verslą ir inovacijas, kviečiame konsultuotis su KTU Karjeros ir ugdymo centro specialistais, el. paštu kuc@ktu.lt arba KTU Nacionalinio inovacijų ir verslo centro darbuotojais, el. paštu nivc@ktu.lt.

 

12
Atgal