Registracija

Darbo pokalbiai keičiasi: nuo egzamino iki malonaus pokalbio

Job interview Unsplash.com nuotr. 300x200
prieš 2 met.

Nors žodžių junginys „darbo pokalbis“ daugeliui greičiausiai kelia ne itin malonius jausmus, specialistai ramina – darbo pokalbio scenarijai kinta. Galbūt šiandien prieš šį, vieną iš pagrindinių darbuotojų atrankos etapų, jaudintis neverta?

Lietuviai seka „Facebook“ ir „Microsoft“ pavyzdžiu ir įrenginėja mokyklų klases

NFQklas1
prieš 2 met.

Lietuvos bendrovės seka tarptautinių gigantų pėdomis ir įrenginėja mokyklų klases. Naująją sustiprinto IT mokymosi Kauno technologijos universiteto gimnazijos (KTUG) klasę įrengė tarptautinė programinės įrangos kūrimo bendrovė „NFQ Technologies“. Taip bendrovė tikisi kuo daugiau vaikų sudominti programavimu ir sudaryti sąlygas stipriau pasiruošus lengviau pereiti iš mokyklos suolo į universitetą ir darbovietę.

KTU diena mokslo festivalyje „Erdvėlaivis Žemė“ sulaukė milžiniško susidomėjimo

P79 8582r 1024x684
prieš 2 met.

Rugsėjo 11-20 dienomis vyksta kasmetinis mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė”. Tai jau 14-tasis renginys, organizuojamas didžiuosiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Klaipėdoje, Druskininkuose, Alytuje ir regionuose. Rugsėjo 15-oji – Kauno technologijos universiteto (KTU) diena mokslo festivalyje, kurioje netrūko įdomių eksperimentų, kūrybinių dirbtuvių, paskaitų, naujausių mokslo atradimų ir inovacijų pristatymų.

Kauno technologijos universitete startuoja naujas Misija:Karjera iniciatyvos projektas

317A1594
prieš 2 met.

Projektas, skirtas moksleivius supažindinti su universiteto aplinka, bendruomene bei suteikti galimybę  vienai dienai pasijausti tikru studentu!

Nepakviestiems studijuoti: ką turi žinoti kiekvienas abiturientas?

18 2.php
prieš 3 met.

Nebuvai pakviestas studijuoti į aukštąją mokyklą per bendrąjį studentų priėmimą? Nenusiminki, jau šiandien prasideda ir iki rugpjūčio 16 dienos tęsis papildomas priėmimas į bakalauro studijas, o papildomas priėmimas į magistrantūros studijas vyksta visą rugpjūčio mėnesį.

Norėdami suspėti su jaunąja karta mokytojai privalės mokytis iš savo mokinių

IMG 8011 1024x683
prieš 3 met.

Didelę gyvenimo dalį žmogus praleidžia besimokydamas, o tvirčiausius pamatus tiek būsimam išsilavinimui, tiek karjerai jau mokykloje padeda būtent mokytojai. Tačiau XXI amžiuje mokytojo vaidmuo keičiasi ir pedagogams darosi vis sunkiau „pasiekti“ jaunimą.

Papildyti KTU studentų gretas šiais metais pakviesta daugiau šimtukininkų

KTU admission2017 1 1024x683
prieš 3 met.

Šiandien prie Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnio nuo pat 7.30 val. ryto būriavosi dešimtys abiturientų, atvykę pasirašyti studijų sutarčių. Pasirinkę studijas KTU, būsimieji studentai sudaryti sutartis galės iki liepos 27 d. 17 val.

VGTU vyksta studijų sutarčių pasirašymas

vgtu 2
prieš 3 met.

Šiandien prasideda studijų sutarčių pasirašymas Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU). Svarbiausi dalykai, kuriuos reikia žinoti:   Dokumentų pasirašymas   Liepos 24 d., stojantiesiems išsiųsti elektroniniai laiškai, pranešantys apie kvietimą studijuoti ir kita svarbi informacija. Studijų sutartys sudaromos liepos 25–27 d.

VGTU išlieka tarp daugiausiai stojančiųjų pritraukusių Lietuvos universitetų

vgtu
prieš 3 met.

Šiais metais į universitetus ir kolegijas iš viso pakviesti studijuoti 22677 stojantieji. Tai 8,5 proc. mažiau nei pernai. Pildydami prašymus Vilniaus Gedimino technikos universitetą (VGTU) pirmu pageidavimu rinkosi 1968 stojantieji, o iš viso norą studijuoti VGTU įvairiose prioritetinėse vietose išreiškė 10908 žmonės.

KTU ir toliau didėja kviečiamųjų į valstybės finansuojamas vietas skaičius

317A9805
prieš 3 met.

Suskaičiavus 2017 metų pagrindinio priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas pirmojo etapo rezultatus, išryškėjo lyderiai: VU užima 30,87 proc., o KTU – 16,29 proc. universitetinių studijų rinkos. Pagal valstybės finansuojamų vietų pasiskirstymą Lietuvos universitetuose KTU, surinkęs 20,97 proc., užima antrąją vietą, nusileisdamas tik VU (34,67).

Moksleivių ir specialistų balsas: kokių pedagogų Lietuvai reikia šiandien?

Pedagogas Pixabay nuotr. 1024x674
prieš 3 met.

Prastai parengti specialistai, kritęs mokytojo vardo prestižas, kai kurių sričių pedagogų trūkumas, į užsienio mokyklas bėgantys baigiamųjų klasių moksleiviai – švietimo sistemos pertvarkoje prisimenamos ir įsisenėjusios ar naujai iškilusios bendrojo lavinimo mokyklų problemos. Koks turi būti šiandieninis mokytojas ir kokių labiausiai pasigenda patys Lietuvos moksleiviai?

Būtinybė keistis: kokių valstybės tarnautojų šiandien reikia Lietuvai?

daria shevtsova 57340 1024x679
prieš 3 met.

Tarptautinės darbo organizacijos (angl. International Labour Organization) duomenimis, viešajame sektoriuje dirba apie 28 proc. Lietuvos gyventojų. Tai yra gana įprastas rodiklis Europoje, tačiau lyginant su savo socialine gerove garsėjančiomis Skandinavijos šalimis – skaičius kuklus. O pati valstybės tarnyba vis dar apipinta nuobodaus biurokratinio darbo stereotipais, nors, pasak specialistų, šiuolaikinis gyvenimo tempas...